10 + 1 důvod, proč si udělat Vision board a jak zařídit, aby fakt fungoval

Rádi byste si ho udělali, ale nějak se k tomu pořád nemůžete dokopat? Váháte, k čemu by vám ta nástěnka přání vlastně byla, nebo si nejste schopní na tvorbu svojí vize najít čas?

Možná si říkáte, že jste šťastní tak jak jste a víc toho ke štěstí nepotřebujete.V tomto článku najdete 10 + 1 důvod, proč do toho jít a už to neodkládat.

Důvod č. 1

Při tvorbě Vision boardu si ujasníte čeho, a ve kterých oblastech vašeho života, si přejete dosáhnout. Nebo taky zjistíte, že vlastně vůbec nevíte, co byste si měli přát. A to lze považovat za první přání. Tématem vašeho Vision boardu může být „pouhé“ zjistit po čem toužím. A kdyby nic jiného, už tohle uvědomění je skok vpřed.

Důvod č. 2

Vytvořením Vision boardu vysíláte jasný vzkaz životu, toto si do svého života volám, tohle chci. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, aneb váš Vision board je jako Vesmírný bumerang. Hodíte ho a on se začas vrátí s kořistí v podobě splněných tužeb a snů.

Důvod č. 3

Vytvoření nástěnky přání je prvním opravdickým krokem ke zhmotňování vašeho záměru. Je to jako smlouva, kterou jste uzavřeli sami se sebou. První skutečná věc, kterou jste udělali pro splnění svých snů. Žádné řeči, ale činy, akce.

Důvod č. 4

Každý pohled na vaši vizi vám bude připomínat co je váš záměr a jestli ho podporujete svou pozorností. Energie proudí tam, kam směřuje vaše pozornost, vaše vědomí. Vaše nástěnka přání vám bude připomínat, kolik času a energie investujete sami do sebe.

Důvod č. 5

Vaší vizi mají na očích i ostatní členové rodiny a snáze vám tak vyjádří podporu, abyste se mohli krůček po krůčku posouvat ke svým cílům. Nebo vám tu podporu nevyjádří a ještě vám budou házet klacky pod nohy. Nic příjemného, ale aspoň zjistíte, kdo skutečně stojí za vámi. A to se počítá.

Důvod č. 6

Nástěnka přání vám připomíná, že stejně jako jste museli věnovat energii a úsilí, aby vznikl váš Vision board, ani vaše plány, přání a sny se neuskuteční samy od sebe. Chce to akci, jinak se váš Vesmírný bumerang vrátí s prázdnou.

Důvod č. 7

Tím, že si Vision board vytvoříte, stavíte se za svoje plány, cíle a přání. Posilujete svoji sebe-hodnotu. Při tvorbě svojí mapy ke splněným snům vysíláte jasný signál Já za to stojím, Já si to zasloužím, Já to chci, Já na to mám a hlavně Já pro to něco dělám!

Důvod č. 8

Nástěnka přání vás nutí přemýšlet o tom, které konkrétní kroky je potřeba podniknout ve všední realitě k tomu, abyste svým snů dosáhli a pomáhá vám konat. Kamera, akce, jedem!

Důvod č. 9

Samotné vytváření Vision boardu je kreativní proces, během kterého se o sobě můžete leccos dozvědět. Můžete zažít nejeden AHA moment a nejedno uvědomění. Ta námaha za to rozhodně stojí.

Důvod č. 10

Vision boardy jsou skutečně výtečnými společníky na cestě ke splněným přáním, cílům a snům. Můžete nad nimi meditovat, můžete si vytvořit podpůrné afirmace na témata, která obsahují, můžete si díky nim vizualizovat realitu, po jejímž naplnění toužíte. Můžete revidovat, jestli to, co jste si před časem na svůj vision board dali, je pro vás stále platné. Můžete si na jejich základě vytvářet check listy a akční zápisky svých kroků, můžete svoje vize dále rozvíjet, můžete…cokoli.

A dokážete to stejně, jako jste dokázali vytvořit ten zpropadený Vision board.

Důvod č. 10 + 1

Díky tvorbě Vision boardu si uvědomíte, co všechno už ve svém životě máte. Čeho všeho jste dosáhli a na co můžete být hrdí. Včetně toho, co vás třeba brzdí. Co žijete, ale už to ve svém životě nechcete. Zjistíte, že abyste se mohli posunout dál, je potřeba se zbavit vlastních omezení a neplatných vzorců. Protože jinak to nemusí fungovat. A to nechcete.

Proč moje Vision boardy fungují

Protože

…si přeju pouze to, co je pro moje blaho, blaho mých blízkých, ale nějakým způsobem z toho mají blaho i úplně cizí lidi. Ty bláho!

Protože

…přeju si TO, ale nikdy si nepřeju JAK se to má stát a ani KDY. Tohle prostě nechávám na Vesmíru. Ale tvrdě na tom makám. Však víte :).

Protože

…moje přání mě nenechávají chladnou. Jsou to obří přání a při představě, že se mi plní, se mi tají dech. A víte co? Funguje to.

Protože

…jejich realizaci věnuji fakt úsilí. A energii. Ale nepachtím se. Přesto všechno, co tomu dávám to není vydřené. Je v tom lehkost. Chápete?

Protože

…víra i hory přenáší. A já svým přáním věřím. A věřím sobě, že to dokážu. To jako fakt.

Protože

…jsem absolvovala v Česku snad všechny semináře na tvorbu Vize a taky osobní Vision quest. Pak jsem vyslyšela volání a jeden skupinový letos v lednu taky pořádala. A byla to jízda. A budu dělat další, jen co moje třetí mimi trochu povyroste. Což je mimochodem taky zhmotnělá vize.

…a mohla bych pokračovat, ale už je to dlouhé.

S potěšením vás to naučím

Dám vám vědět, až budu znát přesné datum a čas workshopu. Bude to víkendovka v lednu 2019.Pokud vás téma zajímá a rádi byste při tvorbě svojí vize surfovali na skupinové energetické vlně, nechte mi ve formuláři pod článkem svůj email. Máte se na co těšit!