adela-sen-probuzena-2

6 tipů na hravé novoroční rituály podporující váš úspěch a hojnost

Období mezi zimním Slunovratem a Hromnicemi od 21. 12. do 1. 2. je magickým a kouzelným časem, ve kterém můžeme nastavit nová pravidla hry. Je to období snění, přání si, spřádání velkolepých vizí i bláznivých nápadů, čas tvoření a manifestace.

Je to ideální doba pro rozloučení se se starým rokem, poděkování za všechny velké i malé úspěchy, opuštění všeho, co už nám neslouží a otevření se novým příležitostem. To, co v tomto období zasejete, budete v průběhu roku sklízet a byla by škoda nechat si tuhle příležitost upláchnout.

Přivítejte nový rok s magickou číslovkou 2020 moderním zábavným rituálem, který podpoří váš záměr a vystřelí ho světelnou rychlostí do časoprostoru, kde zapustí kořeny a bude mít ideální podmínky pro svůj růst. Zalévejte ho a hnojte svou aktivitou a brzy budete sklízet plody v podobě úspěchu, radosti a osobní spokojenosti.

Všechna cvičení, nebo tipy na rituály, jsem v průběhu let vyzkoušela a praktikovala. Jsou jednoduché a zvládne je úplně každý, včetně dětí. Jediné, co k nim potřebujete je vaše otevřená mysl, pohodová nálada a chuť vyzkoušet si něco nového.

1#Vesmírná pošta

Pro koho to je? Pro jednotlivce, partu i rodinu.

Co trénujete? Odevzdání, manifestaci, transformaci

Ideální je krabice od bot, ale můžete použít jakoukoli krabici z přírodních materiálů, nebo velkou papírovou obálku.

Rozstříhejte A4 na menší lístky, nebo použijte formát zhruba ve velikosti A6. Na jednotlivé papírky napište svoje přání a cíle (1 papírek = 1 konkrétní touha), které byste si v roce 2020 chtěla splnit. Pod každé přání napište Tak jest, nebo Tak se staň a podepište se.

Papírky vložte do krabice/obálky a nechejte je tam cca týden. Zhruba po sedmi dnech obálku rozlepte, papírky jeden po druhém vyndejte a spalte je nad plamenem svíčky, nebo v kamnech. Při manipulaci s ohněm dbejte vždy na bezpečnost!

Jste-li kreativní, obálku nebo krabici si můžete ozdobit. Vaše tvořivosti je jako palivo, které bude pracovat na tom, aby se vaše přání zhmotnila.

2#Jedno slovo

Pro koho to je? Pro všechny, které nebaví novoroční předsevzetí

Co trénujete? Práci se záměrem, sebepoznání, osobitost

Vyberte si pro sebe namísto novoročního předsevzetí jedno slovo. Hledejte takové, které co nejlépe vystihuje to, čeho byste chtěli v novém roce dosáhnout, kam se posunout osobně, profesně, nebo ve svém podnikání.

Dané slovo by vás rozhodně mělo pozitivně motivovat a mělo by mít pro vás pozitivní emoční náboj. Zkoumejte, jak můžete danou kvalitu přinášet do každodennosti osobního nebo profesního života, či byznysu.

Moje slovo pro rok 2020 je autenticita. Jaké je to vaše? Podělte se v komentářích pod článkem.

3#Hra s obrazy

Pro koho to je? Pro jednotlivce, rodinu, partu, každý jede sám za sebe

Co trénuje? Obrazotvornost, manifestaci, vyvažuje hemisféry

Vizualizace je stará jako lidstvo samo a zvládne jí úplně každý, včetně analytiků a lidí, kteří si libují v grafech a číslech. Ostatně, aniž by si to mnohé z nás uvědomovaly, dennímu snění se oddáváme denně. Rozdíl, mezi vizualizací a fantazií je vaše vědomí a záměr.

Na začátek si vytvořte příjemnou atmosféru a uvolněte se obvyklým způsobem. Svůj záměr stanovte co nejjednodušeji. Do svého deníku, zápisníku nebo na kus papíru si napište otázku na kterou chcete znát odpověď, nebo ve které si přejete vedení. Může to být jakákoli otevřená otázka, tedy taková, na kterou není možné odpovědět ANO/NE.

Ideální je ptát se podobným způsobem:

Co mohu udělat proto, abych si v roce 2020…doplňte podle sebe.

Jakmile napíšete otázku, položte se, nebo se posaďte do tureckého sedu s rovnými zády a rukama položenýma dlaněmi vzhůru. Zavřete si oči a svou pozornost zaměřte doprostřed svého čela a ptejte se: Co potřebuji právě teď vidět/poznat/pochopit, aby se moje touha naplnila?

Sledujte, jaké obrazy nebo pocity se vám vynoří. Seďte tak dlouho, jak je vám příjemné nebo dokud nezískáte potřebné odpovědi. Důvěřujte síle svých vnitřních obrazů a nenechejte nikoho, aby je interpretoval.

Potřebujete malou nápovědu? Zahrajte si na novináře a uveďte svůj obraz novinovým titulkem, jak by zněl?

Stáhněte si návod Jak na úspěšnou a efektivní vizualizaci v PDF i MP3.

4#Kouzelný seznam

Pro koho to je? Pro pár nebo dvojici dobrých kamarádek

Co trénujete? Vděčnost, sebehodnotu, sebepřijetí

Podstatou tohoto cvičení je, abyste napsala co nejdelší seznam svých úspěchů v právě uplynulém roce. Sebeuznání a schopnost se ocenit je jako vysílač, který hlásá Životu jasný vzkaz, který zní: Jsem otevřená hojnosti.

Začněte svůj seznam tím, že si na něj napíšete úvodní větu.

Kdykoli se během cvičení zaseknete a věřte mi, že se vám to stane dřív, než napíšete prvních 10 řádek, přichází chvíle pro vašeho partnera, aby vám jednoduchou otázkou – Co dalšího se ti povedlo/Na co ještě jsi hrdá – nedovolil utéct od tématu.

Přestože si myslíte, že právě uplynulý rok byl tím nejhorším ve vašem životě, zahrajte si na detektiva a hledejte cokoli, co stojí za zmínku. Nepřestávejte, dokud na svém seznamu nebudete mít minimálně 30, v ideálním případě 50 a více záznamů. Pak si role s partnerem vyměňte.

5#Já si přeju

Pro koho to je? Pro partu přátel i rodinu

Co trénujete? Sdílení, otevřenost, umění postavit se sami za sebe, kolektivní podporu

Tohle je parádní Silvestrovská „hra“. Doprostřed  stolu postavte nádobu, do které budete házet papírky se záměrem. Podle počtu lidí ve skupině si každý napíše 1 – 5 přání/cílů pro nadcházející rok. Losem se určí osoba, která začíná a kolo pak pokračuje po směru hodinových ručiček.

Začínající přečte ostatním svoje přání/cíl, který si přeje uskutečnit a má 3 min na to, aby ostatním popsal, co udělá proto, aby dosáhl cíle. Skupina na závěr potvrdí jeho slova sborovým Tak se staň, dotyčná osoba hodí lísteček do nádoby a pokračuje další na řadě.

Až budou všechny lístečky ve společné misce, nebo sklenici, vysypte je a spalte v kamnech, zahradním grilu, nebo je jen tak pošlete po větru, případně zahrabte do země, pokud to půjde.

6#Strom přání

Pro koho to je? Pro jednotlivce, rodiny, partu přátel

Co trénujete? Důvěru ve vyšší princip, odevzdání, odosobnění

Budete potřebovat proužky přírodní látky o šířce 2 – 5 cm a délce cca 50 cm. Hrstičku rýže, kukuřice, nebo semínek/oříšků. Svá přání napište na proužky látky, vezměte je s sebou a vydejte se během procházky přírodou hledat strom, který bude ochotný podpořit váš záměr.

To zjistíte tak, že se v tichosti přiblížíte na několik metrů ke Ve většině případů dostanete velmi jasnou odpověď, důvěřujte své intuici. Pokud si přeci jen nebudete jistí, raději najděte jiný strom.

Stromy jsou velkolepé a moudré bytosti, které si předávají informace skrze svůj kořenový systém a jejich větve jsou jako antény zachycující vysílání přímo od Zdroje. Opatrně zavěste proužky látky se svými vzkazy Vesmíru na větve stromu a jako poděkování nechejte u jeho paty hrst obilovin. Stromy milují zpěv, nemáte-li žádný dárek, alespoň mu tiše poděkujte a zazpívejte.

Stáhněte si návod Jak na úspěšnou a efektivní vizualizaci v PDF i MP3.

, , , , , , , , ,
Menu