adela-sen-probuzena-2

6 tipů na hravé novoroční rituály podporující váš úspěch a hojnost

Období mezi zimním Slunovratem a Hromnicemi od 21. 12. do 1. 2. je magickým a kouzelným časem, ve kterém můžeme nastavit nová pravidla hry. Je to období snění, přání si, spřádání velkolepých vizí i bláznivých nápadů, čas tvoření a manifestace.

Je to ideální doba pro rozloučení se se starým rokem, poděkování za všechny velké i malé úspěchy, opuštění všeho, co už nám neslouží a otevření se novým příležitostem. To, co v tomto období zaseješ, budeš v průběhu roku sklízet a byla by škoda nechat si tuhle příležitost upláchnout.

Přivítej nový rok s magickou číslovkou 2022 moderním zábavným rituálem, který podpoří tvůj záměr a vystřelí ho světelnou rychlostí do časoprostoru, kde zapustí kořeny a bude mít ideální podmínky pro svůj růst. Zalévej ho a hnoj svou aktivitou a brzy budeš sklízet plody v podobě úspěchu, radosti a osobní spokojenosti.

Všechna cvičení, nebo tipy na rituály, jsem v průběhu let vyzkoušela a praktikovala. Jsou jednoduché a zvládne je úplně každý, včetně dětí. Jediné, co k nim potřebuješ je tvoje otevřená mysl, pohodová nálada a chuť vyzkoušet si něco nového.

1#Vesmírná pošta

Pro koho to je? Pro jednotlivce, partu i rodinu.

Co trénujete? Odevzdání, manifestaci, transformaci

Ideální je krabice od bot, ale můžeš použít jakoukoli krabici z přírodních materiálů, nebo velkou papírovou obálku.

Rozstříhej A4 na menší lístky, nebo použij formát zhruba ve velikosti A6. Na jednotlivé papírky napiš svoje přání a cíle (1 papírek = 1 konkrétní touha), které by sis v roce 2022 chtěla splnit. Pod každé přání napiš Tak jest, nebo Tak se staň a podepiš se.

Papírky vlož do krabice/obálky a nechej je tam cca týden. Zhruba po sedmi dnech obálku rozlep, papírky jeden po druhém vyndej a spal je nad plamenem svíčky, nebo v kamnech. Při manipulaci s ohněm dbej vždy na bezpečnost!

Jsi-li kreativní, obálku nebo krabici si můžeš ozdobit. Tvoje tvořivost je jako palivo, které bude pracovat na tom, aby se tvoje přání zhmotnila.

2#Jedno slovo

Pro koho to je? Pro všechny, které nebaví novoroční předsevzetí

Co trénujete? Práci se záměrem, sebepoznání, osobitost

Vyber si pro sebe namísto novoročního předsevzetí jedno slovo. Hledej takové, které co nejlépe vystihuje to, čeho chceš v novém roce dosáhnout, kam se posunout osobně, profesně, nebo ve svém podnikání.

Dané slovo by tě rozhodně mělo pozitivně motivovat a mělo by mít pro tebe pozitivní emoční náboj. Zkoumej, jak můžeš danou kvalitu přinášet do každodennosti osobního nebo profesního života, či byznysu.

Moje slovo pro rok 2022 je o volnosti, přirozenosti i svobodě. Jaké je to tvoje? Poděl se v komentářích pod článkem.

3#Hra s obrazy

Pro koho to je? Pro jednotlivce, rodinu, partu, každý jede sám za sebe

Co trénuje? Obrazotvornost, manifestaci, vyvažuje hemisféry

Vizualizace je stará jako lidstvo samo a zvládne jí úplně každý, včetně analytiků a lidí, kteří si libují v grafech a číslech. Ostatně, aniž by si to mnohé z nás uvědomovaly, dennímu snění se oddáváme často a přirozeně. Rozdíl, mezi vizualizací a fantazií je tvoje vědomí a záměr.

Na začátek si vytvoř příjemnou atmosféru a uvolni se obvyklým způsobem. Svůj záměr stanov co nejjednodušeji. Do svého deníku, zápisníku nebo na kus papíru si napiš otázku, na kterou chceš znát odpověď, nebo ve které si přeješ vyšší vedení. Může to být jakákoli otevřená otázka, tedy taková, na kterou není možné odpovědět ANO/NE.

Ideální je ptát se podobným způsobem:

Co mohu udělat proto, abych si v roce 2022 splnila…doplň podle sebe.

Jakmile napíšeš otázku, polož se, nebo se posaď do tureckého sedu s rovnými zády a rukama položenýma dlaněmi vzhůru. Zavři si oči a svou pozornost zaměř doprostřed svého čela a ptej se: Co potřebuji právě teď vidět/poznat/pochopit, aby se moje touha naplnila?

Sleduj, jaké obrazy nebo pocity se ti vynoří. Seď tak dlouho, jak je ti příjemné nebo dokud nezískáš potřebné odpovědi. Důvěřuj síle svých vnitřních obrazů a nenechej nikoho, aby je interpretoval.

Potřebuješ malou nápovědu? Zahraj si na novináře a uveď svůj obraz novinovým titulkem, jak by zněl?

Stáhněte si návod Jak na úspěšnou a efektivní vizualizaci v PDF i MP3.

4#Kouzelný seznam

Pro koho to je? Pro pár nebo dvojici dobrých kamarádek

Co trénujete? Vděčnost, sebehodnotu, sebepřijetí

Podstatou tohoto cvičení je, abys napsala co nejdelší seznam svých úspěchů v právě uplynulém roce. Sebeuznání a schopnost se ocenit je jako vysílač, který hlásá Životu jasný vzkaz, který zní: Jsem otevřená hojnosti.

Začni svůj seznam tím, že si na něj napíšeš úvodní větu.

Kdykoli se během cvičení zasekneš a věř mi, že se ti to stane dřív, než napíšeš prvních 10 řádek, přichází chvíle pro tvého parťáka partnera, aby ti jednoduchou otázkou – Co dalšího se ti povedlo/Na co ještě jsi hrdá – nedovolil utéct od tématu.

Přestože si myslíš, že právě uplynulý rok byl tím nejhorším ve tvém životě, zahraj si na detektiva a hledej cokoli, co stojí za zmínku. Nepřestávej, dokud na svém seznamu nebudeš mít minimálně 30, v ideálním případě 50 a více záznamů. Pak si role s partnerem vyměňte.

5#Já si přeju

Pro koho to je? Pro partu přátel i rodinu

Co trénujete? Sdílení, otevřenost, umění postavit se sami za sebe, kolektivní podporu

Tohle je parádní Silvestrovská „hra“. Doprostřed  stolu postavte nádobu, do které budete házet papírky se záměrem. Podle počtu lidí ve skupině si každý napíše 1 – 5 přání/cílů pro nadcházející rok. Losem se určí osoba, která začíná a kolo pak pokračuje po směru hodinových ručiček.

Začínající přečte ostatním svoje přání/cíl, který si přeje uskutečnit a má 3 min na to, aby ostatním popsal, co udělá proto, aby dosáhl cíle. Skupina na závěr potvrdí jeho slova sborovým Tak se staň, dotyčná osoba hodí lísteček do nádoby a pokračuje další na řadě.

Až budou všechny lístečky ve společné misce nebo sklenici, můžete se s přáteli chytit za ruce a vyvolat si emoci, kterou každý z vás prožívá, když si představí, že se jeho cíl naplnil. Potom papírky vsypte do kamen nebo je společně spalte v zahradním grilu, jen tak je pošlete po větru, případně zahrabte do země, pokud to půjde.

6#Strom přání

Pro koho to je? Pro jednotlivce, rodiny, partu přátel

Co trénujete? Důvěru ve vyšší princip, odevzdání, odosobnění

Budeš potřebovat proužky přírodní látky o šířce 2 – 5 cm a délce cca 50 cm. Hrstičku rýže, kukuřice, nebo semínek/oříšků. Svá přání napiš na proužky látky, vezmi je s sebou a vydej se během procházky přírodou hledat strom, který bude ochotný podpořit tvůj záměr.

To zjistíš tak, že se v tichosti přiblížíš na několik metrů ke stromu a zeptáš se stromu, zda chce podpořit tvé záměry. Ve většině případů dostaneš velmi jasnou odpověď, důvěřuj své intuici. V zimě si můžeš na odpověď chvilku počkat, setrvej v tichu a vnímej proudění energie, mezi tebou a stromem. Pokud si přeci jen nejsi jistá, zda si strom přeje spolupracovat, raději najdi jiný strom.

Stromy jsou velkolepé a moudré bytosti, které si předávají informace skrze svůj kořenový systém a jejich větve jsou jako antény zachycující vysílání přímo od Zdroje. Opatrně zavěs proužky látky se svými vzkazy Vesmíru na větve stromu a jako poděkování nechej u jeho paty hrst obilovin. Stromy milují zpěv, nemáš-li žádný dárek, alespoň mu tiše poděkuj písničkou.

Stáhněte si návod Jak na úspěšnou a efektivní vizualizaci v PDF i MP3.

, , , , , , , , ,