adela-sen-probuzena-zena

6 osvědčených tipů, jak se stát magnetem na úspěch

Žádné vision boardy, nástěnky přání, ani vysvětlování, jak funguje zákon přitažlivosti v tomto článku nehledejte. Přináším vám moje osobní a životem prověřené tipy, které s minimálním úsilím zvládnete do svého života začlenit i vy a nebudete se stačit divit, jak účinné jsou.

Pamatuji si, jak jsem před deseti, možná dvanácti lety hltala všechny informace o tom, jak si zhmotnit svoje přání, navštívila jsem snad všechny semináře a workshopy jejichž ústředním tématem byla tvorba vize a její manifestace (zhmotnění) v realitě.

Přečetla jsem všechny knížky o tom, jak funguje zákon přitažlivosti v praxi, které v té době byly dostupné, vyhledávala informace ze zahraničních zdrojů.

Několik let jsem surfovala na vlně manifestace a úplně tomu propadla, abych se na konci svojí cesty vrátila k jednoduchým praktikám, které jsem dělala i před tím a které skvěle fungovaly.

A o ty se s vámi nyní chci podělit, protože abyste je uvedli do života, nepotřebujete žádné speciální know-how, pouze svoje odhodlání.

Zařaďte do svého života alespoň tři kroky z šesti uvedených a pozorujte jejich okamžitý účinek a pozitivní vliv na váš život.

1#Hojnost přitahuje hojnost

Obklopte se lidmi, kteří dosáhli toho, o čem vy zatím jen sníte. Všímejte si hojnosti kolem sebe a každý den si zapište 3 věci, které vás nějakým způsobem obohatili. Zapisovat si můžete do telefonu, do diáře nebo do vašeho deníku. Už po týdnu budete mít na svém osobním seznamu bohatství 21 položek, za měsíc 84 a za tři měsíce 252. To už je slušná zásoba, ze které můžete kdykoli čerpat.

Vidíte-li hojnost kolem sebe a u druhých, můžete ji mít taky.

2#Inspirujte se od úspěšných

Najděte si odpovídající vzory v oblasti, ve které chcete uspět. Nekopírujte, ale modelujte, to znamená přizpůsobte odpozorovanou strategii svým potřebám. Když dva dělají totéž, není to totéž a co funguje druhému, nemusí ze 100% zafungovat vám.

Inspirujte se, buďte kreativní a „modelujte“.

3#Nepřehlížejte své úspěchy

Mnoho z nás má tendenci přehlížet svoje úspěchy. Stanovíme si cíle, ale když jich dosáhneme, neumíme si pocity úspěchu vychutnat. Napište si seznam všeho, co se vám loňský rok podařilo. Oceňte se za všechny, byť drobné, úspěchy. Seznam si někam na chvíli vyvěste a těšte se ze všeho, co jste dokázali.

Naučte se vychutnávat úspěch a radovat se z něj.

4#Přej a bude ti přáno

Máte navenek radost z úspěchů druhých, ale uvnitř vás hlodají pochybnosti, jestli vy to někdy dokážete? Možná, že byste při podrobném zkoumání objevili dobře ukrytý osten závisti. Možná že i vás někdy napadají ponuré myšlenky, když vidíte, že někdo jiný už dokázal to, o čem vy zatím jen sníte…

Jakýkoli úspěch je důvod k oslavě. Vyhledávejte příležitosti, kdy můžete s druhými oslavovat jejich úspěch. Pozvedněte pomyslně číši a připijte si kdykoli se dozvíte, že se někomu ve vaší blízkosti podařilo dosáhnout cíle.

Přestaňte se srovnávat a buďte přející.

5#Samochvála nesmrdí

Mnoho z nás se neumí dostatečně ocenit, pochválit za svoje úspěchy jednoduše proto, že je to ostatními lidmi považováno za vychloubání. Pracujte na tom, abyste tento (nebo jemu podobný) mentální vzorec přepsali.

Možná vás překvapí fakt, že až 90% všech myšlenek, které k sobě v průběhu dne nevědomě vyšleme, je negativních. Zaměřte se na svůj vnitřní dialog a přeměňte vnitřní kritiky na podporovatele.

Vysílejte sami k sobě hezké, příjemné a pozitivní myšlenky.

6#Mějte dokonalý přehled o svých financích

Když něco měříme, tam míří naše pozornost, kam míří naše pozornost, tam to roste. Dokonalý přehled o vašich příjmech a výdajích je nutným předpokladem k tomu, aby k vám proudila finanční hojnost..

Když nevěnujete svým financím pozornost, peníze mizí a vy ani pořádně nevíte jak a za co. Začněte si jich všímat a začnou se vás držet. Nevěříte? Vyzkoušejte to!

Vše v našem životě má hodnotu. Ať už podnikáte, nebo jste na mateřské, nepřehlížejte ji a neberte ji jako samozřejmost. Zkuste si po dobu jednoho měsíce měřit a zapisovat finanční hodnotu všeho, co dostanete, ale také vydáte (uděláte službu ostatním).

Započítejte pozvání na kafe od kamarádky. Hlídání dětí dědou nebo babičkou. Slevový kupón v drogerii. Oběd u rodičů. A to vše i v případě, že toto nezištně pro druhé uděláte vy. Stačí vám na to dva sloupečky DAL/DOSTAL a měsíční monitoring. Pravděpodobně vás, stejně jako mě, výsledná cifra dost překvapí. A to na obou stranách.

Hojnost a peníze k vám přicházejí v různých podobách, dejte jim pozornost a začnou se násobit.

Krátké kreativní cvičení na téma peněz:

Představte si finance jako osobu a zkuste si tuhle osobu nakreslit, nebo vymodelovat (stačí obyčejná dětská modelína).

  1. Koho/co jste nakreslili? Stručně postavu popište, jako byste dávali popis pachatele. Co jste zapsali?
  2. Jaký nejsilnější emoci vnímáte, když se na postavu díváte?
  3. Jak byste popsali váš vzájemný vztah třemi slovy?
  4. Napadá vás nějaká otázka, na kterou byste se chtěli postavy zeptat?

Dozvěděli jste se díky cvičení o svém vztahu k penězům něco nového?

cesty k úspěchu, jak dosáhnout cíle, jak dosáhnout úspěchu, návod na úspěch, úspěch, zákon přitažlivosti