efektivni-vizualizuace-adela-sen-probuzena-re

Poznejte tajemství, které vás dovede k úspěchu rychle, snadno a v lehkosti

Technika, kterou vám odtajním je nejspíš stará jako lidstvo samo. Jenže aby v dnešní době fungovala a přinášela nám kýžený efekt, je potřeba přistupovat k ní moderně, kreativně a bez předsudků.

Patří do skupiny mentálních technik, tedy technik, které pracují s nastavením naší mysli a lze ji použít v nejrůznějších životních situacích, ve kterých se chcete posunout z bodu A (vaše aktuální situace) do bodu B (situace, nebo stav, kterého si přejete dosáhnout).

Nezáleží na tom, jestli se váš cíl nachází ve spirituální nebo materiální rovině, jestli si přejete uzdravit svoje fyzické tělo, přeprogramovat svou mysl, nebo se stát expertem v určité oblasti.

Tato technika je pro vás perfektní pokud si nic nenalháváte, dokážete se postavit na startovní čáru, přesně víte, odkud a  kam se chcete posunout a co je váš cíl.

Zde je pár příkladů, kdy pro vás bude tato technika skvělá, ale dá se použít opravdu téměř na cokoli.

  • Chcete zlepšit svůj zdravotní stav
  • Zvýšit svou sportovní výkonnost
  • Dosáhnout lepších pracovních výsledků
  • Zhubnout
  • Najít si stylové bydlení
  • Zvýšit své příjmy
  • Harmonizovat vztahy s blízkými
  • Otevřít se důvěře
  • Odevzdat potřebu kontroly
  • Zahojit emocionální zranění

Mocná technika, o které je řeč, se nazývá Efektivní vizualizace 2020, někdy nazývaná také kreativní vizualizace, emoční vizualizace, nebo terapie představou.

Přestože je velmi jednoduchá, může do vašeho života přinést velké změny, když dodržíte 5 zásad.

Videotrénink 5 zákonů Efektivní vizualizace 2020, MP3 Jak na účinnou a efektivní vizualizaci prakticky aneb V čem nejčastěji blokujeme sami sebe.

Možná, že se teď někteří z vás setkáváte s pojmem vizualizace vůbec poprvé a potřebujete trochu objasnit, o co jde.

Vizualizace jsou vůlí vytvořené a řízené představy využívané převážně k autosugesci. Je to oblíbený podpůrný prostředek k dosažení našich cílů, přání a snů.

Velmi zjednodušeně řečeno, chceme-li dosáhnout určitého cíle, změny návyku, změny v životě apod. velmi podrobně si představujeme situaci, které chceme dosáhnout, jakoby se už stala.

Čím častěji vizualizaci provádíme, tím intenzivněji posilujeme svůj záměr a zároveň si vytváříme silnější mentální návyk. Vědomě si tak připravujeme prostředí proto, aby se vyvíjela situace v budoucnu tak, jak jsme si ji vizualizovali, bez neočekávaných zvratů a překážek.

Tuto techniku běžně používají například vrcholoví sportovci, manažeři, lídři a vizionáři jako rutinní součást přípravy a práce na projektu. Čím dál častěji je také používaná jako součást léčby u chronicky nebo vážně nemocných pacientů, i jako hravý a kreativní nástroj v terapii nebo koučování.

Při vizualizace hraje důležitou roli náš prožitek, neměli bychom k ní přistupovat mechanicky, ale živě, včetně emočního náboje.

Na co si dát pozor!

Abyste se vyhnuli manipulaci, vždy si vizualizujte situaci, které se snažíte dosáhnout pouze skrze sebe. Usilujete-li o novou práci, vizualizujte si sebe, jak ráno přicházíte do kanceláře, zdravíte se s kolegy, ale přehrávejte si scénu způsobem, jakoby byla kamera vaší představivosti namířena jen na vás.

Pokuste se nelpět na výsledku. Vizualizujte si situaci s vědomím, že tím podporujete pozitivní výsledek, ale také tím směrem aktivně konejte. Ukažte životu všemi způsoby, že jste připravení a otevření změně.

Jakmile si vizualizaci osvojíte, můžete ji používat na kde co.

Vyzkoušejte to!

Čeká vás v blízké budoucnosti nějaká náročná situace – přijímací pohovor, rozhovor se šéfem, nástup do nemocnice, stěhování, rozvodové stání apod.?

Přehrávejte si sami sebe několikrát denně v dané situaci s průběhem a výsledkem, kterého si přejete dosáhnout. Minimálně však 2x ráno ihned po probuzení a večer těsně před usnutím, kdy váš mozek vizualizaci aktivně zaznamenává a ukládá.

Čím častěji budete do své představy vstupovat, tím silnější bude účinek vizualizace. Pro ještě silnější podporu vašeho záměru můžete spolu s vizualizací použít i afirmace, které si vytvoříte speciálně pro tuto situaci.

Videotrénink 5 zákonů Efektivní vizualizace 2020, MP3 Jak na účinnou a efektivní vizualizaci prakticky aneb V čem nejčastěji blokujeme sami sebe.

, , , , , , , , ,